We help foreigners in Poland
fb yt instagram
language

PFM publications

The title of the publication: Diary-dictionary

Publication description: A tool supporting the learning of the Polish language

Original title: Dzienniczek-słowniczek

Original description:

Droga Uczennico, Drogi Uczniu,

Przekazujemy w Twoje ręce „Dzienniczek - słowniczek”. Zachęcamy do zapisywania i rysowania w nim tego, co chcesz zapamiętać. Tego, co jest dla Ciebie ciekawe, nowe, zaskakujące w polskiej szkole i poza nią. Niech ten „Dzienniczek - słowniczek” stanie się Twoim Dziennikiem!

Wpisy w „Dzienniczku – Słowniczku” możesz robić samodzielnie lub korzystać z gotowych dialogów (część „Inspiracje”). Zasady korzystania z „Dzienniczka – słowniczka” wyjaśnią Ci dorośli – rodzice, nauczyciele. Oni też mogą pomóc Ci w tworzeniu wpisów.

Drogi Rodzicu,

„Dzienniczek – słowniczek” jest narzędziem, które ma pomóc dziecku w nauce języka polskiego. Twoja wsparcie jest bardzo ważne przy korzystaniu z niego. Prosimy, zapoznaj się z przewodnikiem do „Dzienniczka - słowniczka” stworzonym dla rodziców. Jest on dostępny tutaj: https://forummigracyjne.org/npub/dzienniczek-slowniczek-przewodnik-metodyczny-dla-rodzicow-pl

Droga Nauczycielko, Drogi Nauczycielu,

„Dzienniczek – słowniczek” jest narzędziem opracowanym w Fundacji Polskie Forum Migracyjne, które ma pomóc dziecku w nauce języka polskiego. Twoje wsparcie jest bardzo ważne, by uczniowie i uczennice z doświadczeniem migracji efektywnie z niego korzystali. Prosimy, zapoznaj się z przewodnikiem do „Dzienniczka – słowniczka” stworzonym specjalnie dla nauczycieli. Jest on dostępny tutaj: https://forummigracyjne.org/npub/dzienniczek-slowniczek-opracowanie-dla-nauczycieli

/////////////////

Category: Materials for teachers

Project: Languages ​​- the key to exploring the world! Strengthening language, social and cognitive competences of Warsaw's school students.

Language: Polish

Date of publication: 2019-12-30

Diary-dictionary
Return to the list of publications
© 2019 by Polskie Forum Migracyjne. Realizacja 3W Serwisy Informacyjne