Przedłużająca się pandemia i izolacja sprawia, że wielu z nas mierzy się z coraz trudniejszymi emocjami.

Towarzyszy nam stres, mamy ograniczone możliwości regulacji emocji, kontaktu z bliskimi. Napięcie kumuluje się i pojawiają się objawy somatyczne bóle głowy, brzucha, mięśni, zaburzenia snu, czy łaknienia. Częściej się złościmy, mamy mniej energii do działania, mniej cierpliwości i wyrozumiałości dla dzieci. Ważne jest, żeby takiego stanu nie bagatelizować, ale poszukać dla siebie wsparcia.

Podczas naszej rozmowy powiemy o tym jak samemu radzić sobie z trudnymi emocjami, a także kiedy warto skorzystać ze wsparcia psychologa i / lub psychiatry. Powiemy o tym, jak może nam pomóc psychoterapia, a jak farmakoterapia i przede wszystkim, że szukanie pomocy jest zdrowym przejawem radzenia sobie i dbania o siebie.

Po spotkaniu będzie także możliwość umówienia się na konsultacje indywidualne z psychiatrą. 

Spotkanie prowadzone będzie w języku polskim z możliwością zadawania pytań w języku rosyjskim i ukraińskim. Będzie ono miało formułę webinaru – uczestnicy będą mogli pozostać anonimowi, nie będziemy prosić o używanie kamer i mikrofonów. 

Na spotkanie zapraszamy migrantki i migrantów z krajów spoza UE.

Rejestracja:

 – bezpośrednio na platformie Clickmeeting: TUTAJ

 – LUB na tej stronie internetowej.

 

O Prowadzących:

Marta Piegat-Kaczmarczyk – psycholożka międzykulturowa, terapeutka TSR w trakcie certyfikacji, Fundacja Polskie Forum Migracyjne

Daniel Łoś – terapeuta TSR, psychiatra w trakcie nostryfikacji, Ursynowskie Centrum Terapii Krótkoterminowej

Termin:

24 marca w godzinach od 20.00 do 21.30

 

W niedługim czasie planujemy także drugie spotkanie z psychiatrą dzieci i młodzieży poświęcone skutecznemu wsparciu tej grupy wiekowej w radzeniu sobie ze skutkami pandemii i izolacji.

/////

Spotkanie odbywa się w ramach projektu „Wsparcie integracji cudzoziemców w Polsce”, który jest współfinansowany ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji UE.