Fundacja Polskie Forum Migracyjne zaprasza do udziału w cyklu szkoleń dotyczących wsparcia okołoporodowego uchodźczyń
11.05.2022, 18:00 – 20:30
Wsparcie okołoporodowe uchodźczyń – szkolenie dla personelu medycznego
Pierwsze z naszego cyklu szkoleń kierujemy do personelu medycznego, osób, które pracują lub planują pracować w opiece okołoporodowej z uchodźczyniami i migrantkami. Podczas szkolenia przyjrzymy się dotychczasowym doświadczeniom w opiece okołoporodowej nad kobietami z doświadczeniem uchodźstwa. Powiemy o psychologicznych i społecznych skutkach przymusowych migracji, w tym zwiększonym ryzyku depresji poporodowej, różnicach kulturowych w opiece okołoporodowej. Sprawdzimy co można zrobić, żeby wesprzeć je na sali porodowej, oraz jak dbać o siebie pomagając innym. Po części wykładowej będzie czas na pytania i rozmowę.
webinar można obejrzeć pod tym linkiem:
18.05.2022, 18:00 – 20:30
Prowadzenie międzykulturowych szkół rodzenia- szkolenie dla położnych i psycholożek
Drugie z cyklu szkolenie kierujemy do położnych prowadzących zajęcia w szkołach rodzenia i planujących uruchomienie także zajęć dla ciężarnych migrantek i uchodźczyń. Podczas szkolenia podzielimy się naszym ośmioletnim doświadczeniem w przygotowywaniu i prowadzeniu międzykulturowych szkół rodzenia. Omówimy kluczowe kompetencje potrzebne do pracy w grupie międzykulturowej, a także proponowany przez nas program zajęć zawierający tematy związane z różnicami kulturowymi w opiece okołoporodowej specyficzne potrzeby ciężarnych migrantek , zwiększonym ryzykiem okołoporodowych kryzysów psychicznych. Zwrócimy uwagę na specyficzne potrzeby i ryzyka związane z porodem i macierzyństwem w obcym kręgu kulturowym.
25.05.2022, 18:00 – 20:30
Prowadzenie międzykulturowych grup wsparcia- szkolenie dla psycholożek i trenerek
Ostatnie z cyklu szkolenie kierujemy do psycholożek i trenerek prowadzących grupy wsparcia dla kobiet i planujących uruchomienie takich grup dla mam migrantek i uchodźczyń. Podczas szkolenia podzielimy się naszym ośmioletnim doświadczeniem w przygotowywaniu i prowadzeniu międzykulturowych grup wsparcia. Omówimy kluczowe kompetencje potrzebne do pracy w grupie międzykulturowej, a także proponowany przez nas program zajęć. Zwrócimy uwagę na specyficzne potrzeby i ryzyka związane z macierzyństwem w obcym kręgu kulturowym w tym kryzysy okołoporodowe, i wyzwania związane z samodzielnym macierzyństwem.
Szkolenia poprowadzi Marta Piegat-Kaczmarczyk
Psycholożka międzykulturowa, członkini zarządu fundacji Polskie Forum Migracyjne, terapeutka TSR w trakcie certyfikacji oraz Ambasadorka metody Kids Skills w Helsinki Brief Therapy Institute. Pracuja z dziećmi i rodzinami uchodźczymi, wielokulturowymi od ponad 20lat. Prowadzi międzykulturowe szkoły rodzenia, grupy wsparcia i warsztaty dla rodziców, wspieram dzieci i młodzież po doświadczeniach traumy, przemocy, dyskryminacji, oraz kobiety w kryzysach okołoporodowych. Prowadzi szkolenia dla profesjonalistów. Pracuje po polsku, angielsku i rosyjsku, oraz z tłumaczeniem na dari, arabski, sorani i inne.