Webinarium skierowane jest do nauczycieli i nauczycielek pracujących w szkołach. Jego celem jest wzmocnienie kompetencji nauczycieli w identyfikowaniu objawów i skutków przemocy rówieśniczej, hate speechu, dyskryminacji występujących w szkole, a także umiejętności reagowania na nią w sposób skuteczny oraz przeciwdziałania jej poprzez budowanie pozytywnych relacji w grupie.
Warsztat poprowadzi Marta Piegat-Kaczmarczyk- doświadczona psycholożka międzykulturowa, pracująca na co dzień terapeutycznie z dziećmi doświadczającymi dyskryminacji, przede wszystkim ze względu na pochodzenie.
Zakres merytoryczny webinarium:
1) Czym jest przemoc rówieśnicza? Rodzaje przemocy: fizyczna, społeczna, werbalna i cyberprzemoc.
2) Skutki doświadczania przemocy rówieśniczej (fizjologiczne, poznawcze, emocjonalne i interpersonalne)
3) Jak wesprzeć dziecko doświadczające przemocy? 5 kroków do radzenia sobie z przejawami przemocy rówieśniczej.
4) Jak zapobiegać przemocy rówieśniczej poprzez budowanie pozytywnych relacje w klasie? Podejście skoncentrowane na rozwiązaniach w środowisku szkolnym.
Osoby uczestniczące w webinarium otrzymają prezentację w wersji PDF, materiały do dalszej pracy nad budowaniem pozytywnych relacji w grupie rówieśniczej oraz wspierania dzieci, które doświadczyły różnych form przemocy lub dyskryminacji.
Termin:
04. 12. 2020 r., godz. 18.00- 19.30
Czas trwania: 90 min
Rejestracja:
Zapraszamy do rejestracji:
– bezpośrednio na platformie webinarowej: https://tiny.pl/78j58
– LUB poprzez formularz na tej stronie internetowej. Przed webinarem otrzymają Państwo maila z platformy Clickmeeting z prośbą o wejście do „poczekalni” przed webinarem – trzeba będzie ponownie wypełnić krótki formularz.
///
Webinarium odbywa się w ramach projektu „Cały świat w naszej klasie” współfinansowanego przez m.st. Warszawa oraz w ramach projektu „Kryzysowa szkoła międzykulturowa” finansowanego w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji.