Zapraszamy do grupy kobiety z Ukrainy od 18 roku życia i powyżej.
Wsparcia psychologicznego potrzebuje coraz więcej osób. Często wydaje nam się, że ktoś inny może potrzebować pomocy bardziej niż my, że komuś jest trudniej. Jednak poziom stresu i sposoby reagowania na niego, są u każdego inne. Dlatego tak ważne jest, aby wsłuchać się w siebie i przyznać przed samym sobą, że my także potrzebujemy wsparcia.
Zapisy: psychozapisy@
Spotkania są dla ciebie, jeśli czujesz:
- samotność (często towarzyszącą przymusowej migracji),
- tęsknotę, smutek za domem i bliskimi,
- niepokój i niepewność związane z utratą bezpieczeństwa,
- bezsilność, bezradność lub inne emocje trudne do przeżycia i zidentyfikowania,
- że potrzebujesz wsparcia, rozmowy i nowych znajomości.
Grupa wsparcia psychologicznego to przestrzeń bezpieczeństwa, akceptacji i zaufania. To spotkania w kameralnym gronie – tu możemy razem się smucić, złościć, płakać, przeżywać bezsilność, a także cieszyć się, otrzymywać wsparcie i po prostu być.
Tematy, które będą poruszane podczas spotkań:
Tworzymy tę przestrzeń dla kobiet i z kobietami, które szczególnie teraz odczuwają wielką odpowiedzialność: adaptacja do nowych warunków życia, poszukiwanie pracy, emocjonalne wsparcie dzieci. Wszystko to zabiera bardzo dużo sił i energii.
Dlatego na naszych zajęciach będziemy uczyć się, jak utrzymywać równowagę, nie pozwalać, aby niepokój zawładnął naszym umysłem, być zdolnymi do zdrowej oceny sytuacji i podejmowania przemyślanych decyzji. Będziemy rozmawiać o stresie, zmęczeniu, irytacji, złości i rozpaczy. Będziemy badać nasze własne zasoby, szukać oparcia i odnawiać siły.
Zajęcia będą odbywać się z wykorzystaniem ćwiczeń stabilizujących ciało oraz technik arteterapeutycznych. Poprzez sztukę, twórczość i procedury ćwiczeń fizycznych będziemy uczyć się, jak redukować napięcie psychiczne, stres, niepokój i lęki, agresję i impulsywność, a także harmonizować stan wewnętrzny i odnajdywać kontakt z samą sobą.
Prowadzące:
Oksana Bolistovska – psycholożka z ponad 10-letnim doświadczeniem oraz psychoterapeutka w trakcie szkolenia w nurcie Gestalt. Specjalizuje się w terapii indywidualnej krótko- i długoterminowej dorosłych oraz młodzieży. W swojej pracy wykorzystuje metody arteterapii. Doświadczenie w pracy zdobywała pracując w instytucjach publicznych oraz gabinetach prywatnych, udzielając pomocy psychologicznej dzieciom i osobom dorosłym.
Tetiana Sholubka – psycholożka, certyfikowana terapeutka Gestalt, arteterapeutka, trenerka i liderka grup kobiecych. Specjalizuje się w pracy ze stratą i traumą. Ma bogate doświadczenie w pracy z dorosłymi, młodzieżą i dziećmi pozbawionymi opieki. Od 2022 roku pracuję w Fundacji PFM.
Spotkania będą odbywały się przy ul. Górczewskiej 137 w Warszawie.