W ramach cyklu „Akademia Sztuk Migrackich” zapraszamy na warsztaty haftu z Li

Piątek, 19 września, godz. 17:00-19:00

Centrum Wielokulturowe 

Jagiellońska 54, 03-469 Warsaw

Akademia Sztuk Migranckich to seria warsztatów kreatywnych prezentujących tradycyjną sztukę i rzemiosło z różnych zakątków świata. Każde spotkanie prowadzi inna osoba z doświadczeniem migracyjnym mieszkająca w Polsce.

Zapraszamy na warsztaty prowadzone przez Li z Bogoty, stolicy Kolumbii. Li jest osobą o wszechstronnych zainteresowaniach i pasjach, od sportu, po sztukę rękodzieła. Tym razem Li pokaże nam jedno z jej hobby – haft, który jest wspaniałym sposobem na nadanie swoim ubraniom szczególnego charakteru. Tematem przewodnim warsztatów będzie 'El día del amor y la amistad’ – Dzień Miłości i Przyjaźni, który Kolumbijczycy świętują we wrześniu.

Podczas warsztatów dowiemy się więcej o tym szczególnym święcie i poznamy jego znaczenie i symbole – które będziemy mogli wyhaftować sobie na ubraniach albo stworzyć piękne prezenty dla przyjaciół.

Warsztaty będą prowadzone w języku angielskim, ale w razie potrzeby instrukcje będziemy mogli tłumaczyć na języki polski i hiszpański, zwłaszcza dla osób początkujących. Zachęcamy do przynoszenia swoich własnych ubrań, bawełnianych toreb lub innych rzeczy, które chcielibyście uszlachetnić haftem!

Udział jest bezpłatny, ale ilość miejsca jest ograniczona, więc

wymagana rejestracja przez telefon:

+48 692-913-993

lub mail: zapisy@forummigracyjne.org (z dopiskiem “Colombia” lub “Embroidery” w tytule maila)

Projekt finansowany przez miasto stołeczne Warszawa.