Fundacja Polskie Forum Migracyjne zaprasza do udziału w bezpłatnym szkoleniu online dla psychologów, pedagogów, terapeutów pracujących z dziećmi z doświadczeniem przymusowej migracji pt. „Praca psychologiczna z dzieckiem z doświadczeniem przymusowej migracji”.
Szkolenie składa się z czterech niezależnych części. Zapraszamy do samodzielnego wyboru, w których częściach szkolenia weźmiesz udział.
Część I: “Aspekty językowe i kulturowe w pracy psychologicznej z dzieckiem z doświadczeniem przymusowej migracji”, termin: 27/11/2020, godz. 17.00-20.15
Część II: “Standardy diagnozy dziecka z doświadczeniem przymusowej migracji”, termin: 11/12/2020, godz. 17.00-20.15
Część III: “Narzędzia wspierające diagnozę dziecka z doświadczeniem przymusowej migracji”, termin: 12/01, godz. 17.00-20.15
Część IV: “Wsparcie psychologiczne dziecka z doświadczeniem przymusowej migracji”, termin: 12/02, godz. 17.00-20.15
Po każdej części szkolenia będziemy przesyłać certyfikaty potwierdzające uczestnictwo (pdf).
Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń. Pierwszeństwo w udziale mają psycholodzy, pedagodzy i terapeuci pracujący na terenie województwa mazowieckiego (wymóg grantodawcy).
—————
Część I: “Aspekty językowe i kulturowe w pracy psychologicznej z dzieckiem z doświadczeniem przymusowej migracji”
Prowadzenie: Marta Piegat-Kaczmarczyk, Zuzanna Rejmer
Termin: 27/11, godz. 17.00-20.15
Rejestracja: za pośrednictwem formularza na tej stronie internetowej lub zapisy@forummigracyjne.org
Zakres:
- Omówienie czynników wpływających na funkcjonowanie dziecka-uchodźcy
- Wstępna diagnoza psychoedukacyjna
- Na co zwrócić uwagę w pracy indywidualnej i grupowej z dzieckiem lub dziećmi z doświadczeniem migracji przymusowej
- Współpraca z NGO, szkołą, poradnią – gdzie szukać wsparcia, jak utkać “network”?
O trenerkach:
Marta Piegat-Kaczmarczyk – psycholożka międzykulturowa, trenerka, terapeutka Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach (w trakcie certyfikacji), Ambasadorka Metody Kids Skills w Helsinki Brief Therapy Institute, członkini zarządu Fundacji Polskie Forum Migracyjne. Pracuje z dziećmi po doświadczeniach traumy, przemocy i dyskryminacji, szkoli nauczycieli, psychologów, pedagogów i inne grupy zawodowe. Ukończyła szereg specjalistycznych kursów, m. in. terapia poznawczo-behawioralna dzieci i młodzieży, terapia zaburzeń autoregulacji u dzieci, pierwszy i drugi stopień szkolenia z Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach, szkolenie Kid’s Skills i inne. Jest współautorką licznych publikacji z zakresu edukacji i integracji międzykulturowej.
Zuzanna Rejmer – psycholożka międzykulturowa, trenerka i doradczyni w zakresie umiejętności społecznych i kompetencji międzykulturowych. Członkini zarządu Fundacji Polskie Forum Migracyjne. Od 2004r. pracuje z osobami pochodzącymi z różnych kultur – wspiera młodych i dorosłych Polaków i cudzoziemców we wzajemnym poznawaniu się i czerpaniu z różnic kulturowych. Szkoli nauczycieli w zakresie pracy w środowisku wielokulturowym oraz wspierania wielojęzyczności u dzieci z doświadczeniem migracyjnym. Prowadzi konsultacje indywidualne, warsztaty i szkolenia rozwojowe.
———-
Projekt jest finansowany w ramach Programu „Fundusz pomocowy dla organizacji pozarządowych oraz inicjatyw obywatelskich 2020” utworzonego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności, realizowanego przez Fundację Edukacja dla Demokracji
Projekt „Pierwsze kroki w Polsce Wsparcie prawne, psychologiczne i integracyjne dla dzieci i dorosłych poszukujących ochrony w Polsce” współfinansowany ze środków Programu Krajowego Funduszu Azylu, Migracji i Integracji oraz budżetu państwa. Bezpieczna przystań.